NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO TYGODNIA
14 kwietnia, 2019
Rekolekcje wielkopostne z drogą krzyżową ulicami Kaszowa w Niedzielę Palmową
28 kwietnia, 2019

Życzenia dla Parafian i Gości

PRAGNĘ DZISIAJ WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ZŁOŻYĆ NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE: Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca nam drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Bóg zapłać” za Waszą liczną obecność na Liturgii Wielkiego Tygodnia, za Wasze świadectwo wiary i udział w nabożeństwach „Gorzkich Żali”, „Drodze Krzyżowej”, Liturgii Niedzieli Palmowej i „Świętego Triduum Paschalnego”. Serdeczne podziękowanie kieruję do służby kościelnej, Pana Stanisława – Kościelnego i szafarza w jednej osobie, który poświęcił wiele czasu i pracy przy kościele w tych dniach, Pana Organisty Grzegorza, lektorów, ministrantów, scholi, dzieci i młodzieży, oraz tych, którzy pomagali w urządzeniu i dekoracji „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”, szczególnie pani Alinie i Pawłowi Kucharskim z dziećmi, oraz panom szafarzom Krzysztofowi i Stanisławowi za pomoc przy dekoracjach.

Dziękuję za przygotowanie i prowadzenie wspólnych adoracji wszystkim z poszczególnych rejonów, a zwłaszcza panu Krzysztofowi, naszemu Szafarzowi za przygotowanie i prowadzenie adoracji ze scholką, z młodzieżą gimnazjalną oraz klasą VII i VIII. Druhom Strażakom dziękuję za honorową wartę przy „Grobie” i na procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim niosącym feretrony, także za ich przygotowanie i udekorowanie, Bóg zapłać panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym podczas procesji, rodzicom, młodzieży i dorosłym, wszystkim tu obecnym Gościom i Wam mieszkańcy naszej parafii.

Bóg zapłać” za złożone ofiary na kwiaty do „Ciemnicy” i „Bożego Grobu” podczas Gorzkich Żali. „Bóg zapłać” za ofiary złożone przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i przy „Grobie Pańskim” w Wielką Sobotę na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od siebie prywatnie składam serdeczne podziękowania za życzenia, modlitwę, ofiary, dary na stół wielkanocny, a zwłaszcza za wiele dobrych, serdecznych słów. Dzisiaj zapraszam jeszcze na uroczyste nieszpory o godz. 15.30.

A jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny, msze św. jak w niedzielę, ofiarą będziemy wspierać Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II. Na radosne świętowanie w gronie rodziny i bliskich niech nam błogosławi Pan Jezus Zmartwychwstały! Szczęść Boże! Jutro ogłoszenia co nas czeka jeszcze w tym tygodniu.