Procesja Bożego Ciała ulicami Kaszowa
29 maja, 2016
Obchody rocznicy pacyfikacji Kaszowa
31 lipca, 2016

Światowe Dni Młodzieży – KRAKÓW 2016

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych katolików z całego świata, którzy wraz z papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Są organizowane co 2-3 lata w wybranym mieście. W 2016 roku będzie nim Kraków! Pomysłodawcą tych Dni był papież Jan Paweł II. Celem tego święta jest doświadczenie przez młodych wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego.

Najbliższe takie międzynarodowe spotkanie, któremu będzie przewodniczył papież Franciszek, odbędzie się w Krakowie w dniach od 25 do 31 lipca 2016 roku. Wyjątkowym przeżyciem dla pielgrzymów będzie możliwość zakwaterowania u rodzin. Dzięki temu również i my będziemy mieli możliwość nawiązania ciekawych, międzynarodowych relacji i podzielenia się wiarą. Przez wzgląd na polską gościnność zwracamy się z ogromną prośbą do mieszkańców Kaszowa, by otworzyli swoje domy i przyjęli młodzież na te kilka dni.

Rodzina goszcząca uczestników ŚDM powinna zagwarantować im miejsce noclegowe (łóżko, tapczan, materac) bez pościeli (uczestnicy będą posiadać śpiwory) oraz możliwość skorzystania z łazienki. Nie ma obowiązku zapewnienia pełnego wyżywienia, jednak jeśli będzie istniała taka możliwość, zwracamy się z prośbą o przygotowanie śniadań dla goszczonych przez Państwa obcokrajowców. Obiady i kolacje pielgrzymi będą otrzymywać w parafii lub na ogólnym spotkaniu rejonu w określonym miejscu. Każda rodzina otrzyma podstawowe rozmówki polsko-angielskie oraz ulotki z najpotrzebniejszymi zwrotami w języku ojczystym swoich gości, tak by być przygotowanym na ewentualne trudności w komunikacji.

Do Państwa dyspozycji w dniach w których pielgrzymi będą u nas w parafii będą tłumacze, służba medyczna oraz punkt informacyjny. Numery do tych osób będą podane w późniejszym terminie.

Wszystkich zainteresowanych pomocą proszę o kontakt do poniżej wymienionych osób. Z pewnością dla każdego znajdzie się jakaś rola. Zadań jest dużo, czasu mało, więc tym bardziej zachęcamy, by włączyć się w te przygotowania.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt. Nasz adres e-mail to: parafiambr_kaszow@o2.pl  Informacji udzielają również Ksiądz Proboszcz oraz Katarzyna Powroźnik, Angelika Klimas, Karolina Irlik.

 

sdm-2016

 

PARAFIALNE CENTRUM INFORMACJI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY 2016
Pragniemy poinformować, że przybędzie do naszej Parafii 230 Pielgrzymów z różnych stron Świata. Kanada 44 osoby, Chiny 44 osoby, Grenada 23 osoby Anguila 9 osób, Jamajka 24 osoby, USA 86 osób. Większość pielgrzymów, bo 170 osób ma wykupiony pakiet A1 który gwarantuje pielgrzymowi :zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma, w terminie  od 25/07/2016 do 01/08/2016. Natomiast 60 osób są to pielgrzymi z USA, mają wykupiony pakiet A1+ który gwarantuje pielgrzymowi: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma, w okresie od 25/07 do 02/08/2016.

Dokładny przydział do domów będzie podany w późniejszym terminie mailowo bądź telefonicznie. Przyjmujemy również pielgrzymów w obu Szkołach, zostały tam już zamontowane natryski prysznicowe. Dla osób które będą nocować w szkołach jesteśmy zobowiązani przygotować posiłki-śniadania. Jeżeli ktoś nie ma możliwości poczęstowania swoich gości śniadaniem, to prosimy, by to jak najszybciej zgłosić, by te osoby skierować na posiłek do remizy.

W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu posiłków. Bardzo prosimy o pomoc i liczne zaangażowanie parafian. Dla każdego coś znajdziemy a potrzebujemy każdych rąk do pracy. W środę odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy z naszym Komitetem. Zapraszamy osoby zainteresowane jakąkolwiek pomocą. W razie pytań prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem, oraz koordynatorami Karoliną, Angeliką, Katarzyną.

 

Może coś się przyda kliknij:

http://www.krk2016.eu/sdm/organizacja-ruchu/

http://www.krk2016.eu/wp-content/uploads/2016/04/SDM_Krakow2016_NEO_Rozmoowki.pdf

http://www.krakow2016.com/media/files/page_attachments/zalaczniki/program/PROGRAM_WIZYTY_PAPIEA_FRANCISZKA_PL.pdf