Pielgrzymka parafialna do Matki Bożej Ostrobramskiej – 22.05.2017 do 28.05.2017

6 grudnia do naszej parafii przybył św. Mikołaj
7 grudnia, 2016
PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ od 9 do 21 stycznia
6 stycznia, 2017

Pielgrzymka parafialna do Matki Bożej Ostrobramskiej – 22.05.2017 do 28.05.2017

Jabłeczna – Kodeń – Grabarka – Białystok – Święta Woda – Supraśl – Kruszyniany – Sokółka, Augustów – Studzieniczna – Wigry – Sejny – Wilno – Troki – Gietrzwałd – Św. Lipka – Warszawa TERMIN: 22.05 – 28.05.2017 r.

DZIEŃ 1: Jabłeczna – Kodeń – Grabarka

O ustalonej godzinie (bardzo wcześnie rano) zbiórka uczestników pielgrzymki na parkingu przy Parafii w Kaszowie, skąd nastąpi wyjazd autokarem. W godzinach południowych dotrzemy do Jabłecznej, gdzie zobaczymy zespół cerkiewno-klasztorny, jeden z najważniejszych ośrodków monastycyzmu prawosławnego w Polsce. Następnie przejazd do Kodnia – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia. Msza Św. Potem udamy się na świętą górę Grabarkę do „prawosławnej Częstochowy”, gdzie zwiedzimy monastyr prawosławny na Wzgórzu Pokutników. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2: BIAŁYSTOK, ŚWIĘTA WODA, SUPRAŚL, KRUSZYNIANY, SOKÓŁKA

Rano, po śniadaniu, przejedziemy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, by pomodlić się przy grobie Bł. Michała Sopoćki – duchowego przewodnika św. Faustyny. Msza Św. Potem zobaczymy pobliskie Sanktuarium Święta Woda, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Bolesnej, a także polska Góra Krzyży. Dalej przejedziemy do Supraśla, aby zwiedzić prawosławny monaster Zwiastowania NMP z cudowną ikoną Supraskiej Bogarodzicy. Z Supraśla udamy się do Kruszynian. To egzotyczne miejsce związane jest z polskimi Tatarami, gdzie mieszkają do dziś. Zobaczymy tatarski meczet, mizar, a także tatarską jurtę. W drodze do hotelu zatrzymamy się w Sokółce, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny – jedyny tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Modlitwa i adoracja wystawionej na widok publiczny cząstki Ciała Pańskiego. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: AUGUSTÓW, STUDZIENICZNA, WIGRY, SEJNY

Rano śniadanie. Następnie rejs statkiem przez Jezioro Necko popłyniemy do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym – św. Jan Paweł II. Msza Św. Po południu odwiedzimy pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, należący do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Na koniec dnia przejedziemy jeszcze do Sejn – nawiedzenie Sanktuarium matki Boskiej Sejneńskiej, jednej z najwspanialszych świątyń Polski. Wieczorem udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 4: WILNO

Rano, po śniadaniu przejazd do stolicy Litwy – Wilna. Zwiedzimy Stare Miasto-jedno z najpiękniejszych i największych w Europie, od 1994 znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem – miejsce odwiecznych pielgrzymek wiernych, Cerkiew Św. Ducha, katedrę św. Stanisława i perełkę baroku – kościół Św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy kościele św. Trójcy. Zobaczymy plac ratuszowy – serce starówki, a potem udamy się na spacer śladami Mickiewicza, Słowackiego, św. siostry Faustyny, św. Kazimierza oraz królów polskich z rodu Jagiellonów. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: WILNO, TROKI

Rano, po śniadaniu przejedziemy na Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno i wielu sławnych Polaków związanych z Wilnem. Potem z Góry Trzech Krzyży podziwiać będziemy przepiękną panoramę starówki wileńskiej. Następnie przejedziemy do Trok – stolicy Litwy aż do XIV w. Zobaczymy (z zewnątrz) gotycki zamek wzniesiony w XIV – XV w przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 w nim zmarł. Zdegustujemy kybyny – karaimskie pierogi, które są specjałem regionalnej kuchni. Po zwiedzaniu udamy się w stronę Polski. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: ŚW. LIPKA, GIETRZWAŁD

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Św. Lipki, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych którego początki sięgają XIV-w. Świętolipska bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Msza Św. Wysłuchamy koncertu organowego, który ma miejsce każdego dnia w Świętej Lipce. Następnie przejazd do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi oraz cudowne źródełko. Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: WARSZAWA

Rano, po śniadaniu udamy się do centrum Warszawy. Spotkanie z przewodnikiem. Dzień zaczniemy od zwiedzania Starego Miasta. W programie krótki spacer po Starówce, gdzie zobaczymy plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, Zamek Królewski – jedną z najbardziej charakterystycznych budowli stolicy. Następnie zwiedzimy muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie zakończymy wizytą w Świątyni Opatrzności. Po udamy się w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Świadczenia i usługi:

– Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, rozkładane fotele, wc);

– 6 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami)

– Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;

– Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe

– Opieka doświadczonego pilota;

– Podatek VAT

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów związanych realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania (ok. 110 zł i 25 euro – płatne u pilota w autokarze i rozliczane zOrganizatorem na koniec pielgrzymki ), dopłaty do pokoju jednoosobowego, napoi do kolacji, świadczeń nie wymienionych w ofercie, wydatków własnych.

CENA: 1 490 zł + 110 zł. i 25€

B.P. ORLANDO PIELGRZYMKI ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW