Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
18 marca, 2017
Triduum Paschalne
8 kwietnia, 2017

Pielgrzymka do Fatimy

The Sanctuary of Fatima at the night, Fatima, Portugal

W setną rocznicę objawień w Fatimie nasza parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i innych sanktuariów Portugalii oraz Hiszpanii.

Osoby pragnące wziąć udział w pielgrzymce proszę o szybkie decyzje z powodu rezerwacji biletów i hoteli. Mam nadzieję, że do świąt się uda zamknąć listę. Koszt ok. 3250 zł. od osoby, część w złotówkach, a część w euro.

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO FATIMY

Saragossa – Toledo – Fatima – Lizbona – Nazare – Braga Santiago de Compostella – Burgos 4 – 11 września 2017

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie o godz. 19:50, odprawa, odlot o godz. 21:50, lądownie na lotnisku w Barcelonie o godz. 00.40. Przejazd do hotelu i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Saragossie, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Toledo: spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180 r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, Kościół Santo Tome. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu pobyt w Fatimie: Droga Krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny. Powrót na obiadokolację i nocleg

5 dzień – śniadanie. Przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii: spacer po mieście: kościół św. Antoniego zwanego Padewskim, Katedra, klasztor Hieronimitów, wieża Belem, pomnik odkrywców. Następnie przejazd do Nazare dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostella, nawiedzenie grobu Świętego Jakuba, zwiedzanie Katedry, spacer po Starym Mieście. Po drodze postój w Bradze w Sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą blisko 116 metrowe schody. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Burgos zwiedzanie Katedry, nazywanej “dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd na lotnisko w Barcelonie, odprawa, odlot o godz. 18:10, lądownie na lotnisku w Krakowie o godz. 21:05. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1295 zł + 440 Euro czyli ok. 3250 zł.

Cena zawiera: – przelot samolotem na trasie Kraków – Barcelona – Kraków – bagaż podręczy 10 kg + bagaż główny 23 kg – transport autokarem na całej trasie zwiedzania – zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach pokoje 2,3 os. z łazienkami – wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji – opieka pilota – ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż – codzienne Msze Św.

Uwagi: * sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, zestawy słuchawkowe, taksę klimatyczną: ok. 60 €