Wystrój ołtarza na święta i procesja rezurekcyjna ALLELUJA!!
7 kwietnia, 2018
Obchody 75 rocznicy pacyfikacji Kaszowa
8 lipca, 2018

Pielgrzymka do Czech

OŁOMUNIEC – PRAGA –ADRSPACH – WROCŁAW 

TERMIN : 28.08 –  31.08.2018 

 

Dzień 1 – Wyjazd z Polski, OŁOMUNIEC

We wczesnych godzinach porannych zbiórka uczestników na wskazanym parkingu. Pakowanie bagaży. Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę, następnie wyjedziemy w kierunku Czech. Przed południem dojedziemy do Ołomuńca. Nawiedzimy katedrę Św. Wacława. Odbędziemy spacer po barokowym centrum Ołomuńca, w programie m.in: kolumna Trójcy Przenajświętszej, ratusz Starego Miasta, pałac Arcybiskupi. Następnie wyjedziemy w dalszą drogę do Pragi. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja,  nocleg.

Dzień 2 – PRAGA

Po śniadaniu zwiedzanie Pragi rozpoczniemy od Hradczan. Praskie Hradczany to jedna z najstarszych, najsłynniejszych i najlepiej zachowanych dzielnic stolicy Czech, nazywana „królewską dzielnicą”. Zobaczymy Praską Loretę, Zamek Królewski założony w IX wieku, Bazylikę Św. Jerzego, słynną na całym świecie Złotą Uliczkę oraz budowaną przez sześćset lat Katedrę Św. Wita. Następnie przejdziemy do Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Po południu zobaczymy Małą Stranę –Most Karola i praską starówkę – Ratusz Staromiejski, którego ozdobę stanowią drewniane drzwi oraz zegar astronomiczny z XV wieku – Orloj. Przyjazd do hotelu na obiadokolację. Wieczorem powrócimy do centrum miasta podziwiać jego uroki z perspektywy rzeki Wełtawy. Rejs po Wełtawie. Następnie powrócimy do hotelu,  nocleg.

Dzień 3 – ADRSPACH

Rano śniadanie w hotelu. Następnie przejdziemy do Skalnego Miasta – Adrspach.  Skalne miasto to labirynt skalny, zespół skalnych form: skałek, ambon, baszt czy grzybów skalnych, skupionych blisko siebie i oddzielonych wąskimi rozpadlinami. W programie zwiedzania spacer trasą turystyczną między fantastycznymi skałami, gdzie odnaleźć można głowę cukru, kochanków, dzban, rynek słoni i wiele innych. Zobaczymy szmaragdowe jeziorko, wodospady. Rejs łódką po jeziorku skalnym. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do w kierunku Wrocławia. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – WROCŁAW

Po śniadaniu przejedziemy do Wrocławia. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru przez Rynek, Promenadę Staromiejską i Ostrów Tumski. Przejdziemy przez Most Pokoju. Zobaczymy wrocławską Katedrę i Ogród Botaniczny. Dalej przejdziemy pod Wrocławski Uniwersytet, gdzie zobaczymy z zewnątrz Aulę Leopoldyna, Oratorium Marianum, Wieżę Matematyczną oraz nawiedzimy najpiękniejszy barokowy kościół Wrocławia – Kościół Uniwersytecki.  Podczas spaceru wysłuchamy historii o wrocławskich krasnalach i zwiedzimy stare Jatki Miejskie – ulicę dawnych rzeźników. Zwiedzanie miasta zakończymy na Piwnicy Świdnickiej. W miarę możliwości ( o ile czas pozwoli i będzie możliwy wstęp – nie ma rezerwacji grupowych ! ) zwiedzimy wrocławskie Afrykanarium. Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd w kierunku Krakowa. Przyjazd do parafii w późnych godzinach wieczornych.

Cena:  950 zł

 

Cena zawiera:

  • PRZEJAZD AUTOKAREM – klimatyzacja, barek, video, WC, rozkładane fotele;
  • 3 NOCLEGI W HOTELACH *** (pokoje 2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym);
  • WYŻYWIENIE 2 x dziennie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
  • UBEZPIECZENIE: KL + NNW, choroby przewlekłe,
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,
  • PROGRAM ZWIEDZANIA,
  • PODATEK VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, parkingów, słuchawek, taksy klimatycznej, przewodników lokalnych ok. 60 EUR/os + ( 35 zł Afrykanarium )., napoi do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki, dopłaty do pokoju 1-osobowego, świadczeń niewymienionych w ofercie. PROSIMY O ZABRANIE WAZNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU)