Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę zwykłą 18 lipca 2021 roku

«Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco» zachęca nas Pan Jezus w Ewangelii. Nie mówi o odpoczynku w tłumie i zgiełku plaż, basenów czy galerii, ale o wyciszeniu, bo Bóg przemawia najbardziej w ciszy naszego serca. Nie zagłuszajmy Go.

W tym tygodniu w środę zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 17.30. Pomodlimy się o zdrowie i potrzebne łaski dla Ojca świętego Franciszka, który jest po operacji, by nabrał szybko sił do dalszej posługi w Kościele powszechnym.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej jak co roku przejdę przez parking i wokół kościoła, by poświęcić pojazdy. Zbierane przy tym ofiary są przeznaczone na zakup samochodów czy innych pojazdów dla misjonarzy.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. Bardzo dziękuję młodej parze z czwartku za ofiarowane kwiaty do kościoła. Za tydzień w sobotę proszę o tę posługę kolejne rodziny: Kramarczyk, Wlazło | Kotara, Tyrka | Para | |Baran, Surówka |Kasperek, Zabagło | Szewczyk, Brzyszczyk.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia Gość Niedzielny, Paciorek i Staś oraz prasa misyjna. Niech nam nie zabraknie w wakacyjnym czasie chwili na modlitwę oraz refleksję o Bogu. Dobra lektura i prasa może nam w tym pomóc.