Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą 24 września 2023  roku

Dzisiaj radni naszej parafii zbierają ofiary na planowane prace w kościele. Na pewno widzimy jak kiepsko działa nasz projektor. W tym tygodniu powinno się udać założyć nowy system do wyświetlania pieśni i na ten cel będzie przeznaczona dzisiejsza zbiórka. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i składane ofiary.

Dzisiaj dzieci klas III na Mszy św. o 11.00 odbiorą poświęcone różańce. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców.

W środę zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 17.30. Pomodlimy się za naszych zmarłych. W czwartek możliwość spowiedzi od godz. 16.30 przed I piątkiem miesiąca i odpustem. Nie będzie już ekstra spowiedzi przed I piątkiem. Od przyszłego poniedziałku rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane o 17.30 a w soboty po Mszy świętej. Dzieci będą zbierać obrazki, już dzisiaj zachęcam wszystkich do udziału.

W środę katecheza dla młodzieży, która nie ma religii w szkole, a w piątek po Mszy św. spotkanie dla uczniów klas VII i VIII.

W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii ku czci NMP Różańcowej. O godz. 11.00 będzie różaniec, a Suma odpustowa o 11.30. Odprawi ją w naszej intencji ks. kanonik Zygmunt Kosowski – proboszcz parafii na Czyżynach w Krakowie. Zapraszam wszystkich parafian do udziału we Mszy św. i procesji, strażaków z pocztem sztandarowym, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, panie i dziewczęta do feretronów, by jak najpiękniej przeżyć naszą uroczystość. Proszę też czterech panów do niesienia baldachimu na procesji. Dzieci klasy IV w strojach komunijnych poniosą figurkę Pana Jezusa. To jednocześnie będzie msza dziękczynna za plony i zbiory, więc bardzo proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego, a także darów ołtarza, kosza z warzywami i owocami.

Od jutra od 17.00 przyjmuję intencje mszalne na I półrocze 2023 roku.

Od tego tygodnia przyjmuję  także wypominki roczne i jednorazowe. Na rocznych proszę zaznaczać godzinę czytania 8.00 lub 11.00. Nie wrzucamy wypominek na składkę, tylko proszę podejść do zakrystii lub kancelarii.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół, ofiarowały kwiaty i złożyły ofiarę. Za tydzień przed odpustem proszę o posprzątanie naszej świątyni rodziny: Mlostek, Kopeć | Bator | Baliccy | Wiecheć | Komarowska | Galant | Nowak | Bator, Chlebiccy | Tkacz | Piątek | Mastek |  Trojan. Kwiaty zostaną ufundowane przez pewną rodzinę.

Zachęcam do czytania naszej prasy. W Gościu Niedzielnym polecam artykuł o kryzysach jakie dotykają kapłanów w ich służbie i jak ważna jest modlitwa za swoich księży. Dziękuję przy tej okazji wszystkim, którzy pamiętają o modlitwie za mnie. Możemy dzisiaj nabyć także październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Stasia, prasę misyjną. Bezpłatnie zabierzmy gazetki o synodzie w Kościele. Paciorek na październik ukaże się tydzień po odpuście, żeby zamieścić zdjęcia z naszych uroczystości odpustowych.

 

Pod koniec czerwca 2024 nasza parafia organizuje 10-dniową pielgrzymkę do Włoch. Wiele miejsc, które warto zobaczyć, np. Neapol, Rzym, Cascia, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Asyż. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na plakatach w gablotce i w przedsionku. Koszt 3490 zł. Proszę o w miarę szybką decyzję, byśmy wiedzieli, czy zbierzemy grupę.

 

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 21 października. Oprócz Jasnej Góry w planie Gidle i Święta Anna. Zapisy w zakrystii. Koszt 130 zł. od osoby, w tej cenie przejazd, obiad i ubezpieczenie.