Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą 8 sierpnia 2021 roku

W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi do nas: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze”. Oby nas Pan Bóg zastał przygotowanych na spotkanie z Nim.         Dzisiaj po Mszach świętych adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Bóg zapłać za hojną ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę – pokryje ona w części prace przy wymianie schodów do kościoła.

W wakacyjnym czasie pamiętajmy o sakramentach świętych, eucharystii i modlitwie, o stosownym stroju do kościoła, zwłaszcza podczas różnych wyjazdów wakacyjnych. W środę zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 17.30 Pomodlimy się za naszą Ojczyznę – o jej bezpieczny i pomyślny rozwój.

Bóg zapłać panu kościelnemu z żoną za posprzątanie naszego kościoła, a pewnej rodzinie za ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę. W sobotę po Mszy św. proszę o tę posługę kolejne rodziny: Płatek, Płatek | Trojan, Trojan | Urbaniec | Miś | Kosiba | Ulbrych

O kwiaty zadbają narzeczeni, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa. Dziękuję panu Andrzejowi Domagale za wykoszenie trawy wzdłuż drogi koło cmentarza, a także rodzinie Wąsik z Wielkiej Drogi za wykoszenie działek przy cmentarzu.

Zachęcam do czytania naszej prasy: W dzisiejszym Gościu Niedzielnym w cyklu Smaczna Polska – smaki i miejsca Podhala. Warto też poczytać o powstającym muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach – miejscowości gdzie się urodził. Dla dzieci sierpniowy Staś, Paciorek, a także prasa misyjna.

20 sierpnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka tzw. Elektrośmieci. Zabierzmy ze stolika ulotkę i sprawdźmy czy mamy tego typu rzeczy do wyrzucenia, możemy włączyć się w ten sposób w akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie i  misjonarzom. W przyszłą niedzielę ogłoszę kiedy i gdzie można składać elektrośmieci.