Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą 17.10. 2021 roku

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

Codziennie zapraszam na nabożeństwa różańcowe o 17.30 a w sobotę na godz. 8.00.

W tym tygodniu będziemy wspierać modlitwą misjonarzy i dzieła misyjne Kościoła, a w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę misyjną pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Składka będzie przeznaczona na Fundusz Papieskiego Dzieła Krzewienia Wiary, pamiętajmy, że Misjonarze głoszą Boże Słowo w różnych miejscach świata również w naszym imieniu.

Bóg zapłać wszystkim za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę. Na wsparcie młodych zdolnych ludzi zebraliśmy 1600 zł.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj sprzątały nasz kościół i złożyły ofiarę.

Bóg zapłać także młodej parze, za ofiarowane kwiaty do kościoła.

Za tydzień proszę o tę posługę kolejne rodziny: Domy na Wielkiej Drodze – od Czernichowa do państwa Cichoń, strona południowa.

W zakrystii i kancelarii możemy składać wypominki roczne i jednorazowe.

Zachęcam do czytania prasy. W Gościu Niedzielnym polecam artykuł o św. Maksymilianie Marii Kolbe, kanonizowanym przed 50 laty męczenniku z Oświęcimia. Warto też przeczytać o tym, jak przygraniczne parafie pomagają imigrantom na granicy z Białorusią.

Możemy także nabyć nowy numer Stasia – już listopadowy, a także prasę misyjną i Paciorek dla dzieci.

Bardzo proszę panów na chórze, by się absolutnie nie opierać o okna z witrażami. Już są pokrzywione, a w jednym nawet pękło szkiełko. Pojawią się wkrótce rurki do oparcia w oknach. Nie róbmy sobie kosztów bez potrzeby.

Na cmentarzu cieknie nam woda, a czasem ktoś nie dokręca kraniku na studzience. To generuje w skali roku bardzo duże koszty. Awarią się zajmiemy w tym tygodniu, a zamiast odkręcania wody pojawił się przycisk. Jak go trzymamy to woda leci, jak puścimy to nie. To wyeliminuje przypadkowe zostawienie wody odkręconej. Nie kręcimy przyciskiem! Lekko nacisnąć i automatycznie leci, samo też się zamknie.