Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu

27 listopada 2022 roku

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa. Radni zbierają dzisiaj ofiary na zapłatę za wykonaną pracę przy schodach i kościele.

Zapraszam codziennie na roraty o godz. 18.00, w sobotę o 8.00. Dzieci gromadzą się przed ołtarzem, z lampionami czy bez. Zachęcam do codziennych dobrych uczynków, dzieci niech każdego dnia przynoszą serduszka, które będą losowane od jutra, by zabrać do domu figurkę Matki Bożej. Podczas tegorocznych rorat przybliżymy sobie ważne postacie ze Starego i Nowego Testamentu, które nas przeprowadzą przez historię zbawienia.  Dzieci będą jak co roku zbierać obrazki. Zachęcam do licznego udziału wszystkich parafian.

W środę o 17.30 nabożeństwo różańcowe, pomodlimy się za naszą Parafię. W I czwartek możliwość spowiedzi od godz. 16.30.

W I piątek dodatkowa Msza święta rano o 7.00 w intencji ofiarodawców, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. W I czwartek, piątek i sobotę nabożeństwa po Mszach Świętych, w niedzielę zmianka różańcowa o 8.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.

Mam nadzieję, że w tym tygodniu pojawią się świece Caritas na nasz stół wigilijny. Jak co roku kupując świecę wspieramy ofiarą ubogie dzieci, którymi opiekuje się nasz Caritas. Dzisiaj po Mszach Świętych święcimy opłatki. To ważne by przy wigilijnym stole połamać się opłatkiem poświęconym w naszym kościele, by poczuć większą więź z naszą rodziną parafialną. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wynagrodzenie pana kościelnego.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół i ofiarowały kwiaty dla Matki Bożej. Za tydzień w sobotę proszę o tę posługę kolejne rodziny: Nowak, Staniszewscy | Trojan, Trojan | Żak | Gruca | Poprawa | Miś | Miś | Miś

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kalendarz na nowy rok z polskimi świętymi. Także ciekawy artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo zły pomysł? Do nabycia także prasa misyjna i Paciorek, nowy numer ukaże się za tydzień. Bezpłatnie ze stolika zabierzmy gazetkę ChiT – Chrystus i Ty.

W II niedzielę Adwentu po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Jeżeli ktoś planuje wycinać choinki i chce ofiarować choinki do kościoła na święta, to proszę o kontakt z panem kościelnym.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mieczysława Balickiego, polećmy go Miłosierdziu Bożemu…