Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę Wielkiego Postu 28 lutego 2021 roku

Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Do puszek zbieramy ofiary na potrzeby misji. Radni naszej parafii zbierają ofiary na potrzeby naszej wspólnoty – planowaną wymianę drzwi w kościele. Zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.15. a około 16.45 po Mszy świętej zapraszam radnych na krótkie spotkanie na plebanię celem omówienia projektu drzwi wejściowych do kościoła i planowanych prac. Przy chrzcielnicy możemy zakupić baranki wielkanocne na stół świąteczny w cenie 8 zł. To jednocześnie wsparcie dla ubogich i potrzebujących.

W środę  nabożeństwo różańcowe ofiarujemy za naszych chorych, o ustanie epidemii oraz w naszych intencjach.

W czwartek od godz. 16.30 możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W piątek rano o 7.00 Msza święta za ofiarodawców, budowniczych i dobroczyńców naszej parafii. O 17.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez naszą scholkę.

Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla uczniów klas VII z naszych obu szkół o przygotowaniu do Bierzmowania.

W sobotę  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z modlitwą za rodziców oczekujących potomstwa.  W niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 8.00.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół, ofiarowały kwiaty i złożyły ofiarę. Za tydzień proszę o tę posługę kolejne rodziny: Fryc | Kuternak | Hajduga, Miś | Miś | Zygmanek | Kowalik | Miś

Zachęcam do lektury naszej prasy. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna nauka rekolekcyjna sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, a także o małżeństwach, które nie mogą mieć dzieci – jak działa duszpasterstwo dla niepłodnych małżeństw? Do nabycia także Paciorek, Staś i prasa misyjna.

Strażacy z OSP Kaszów zwrócili się z prośbą i apelem do wszystkich parafian. Tekst w gablotce.