Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego  16.05.2021

Dzisiaj kierujemy nasz wzrok ku niebu, gdzie Pan Jezus zasiadł po prawicy swego Ojca by odebrać należną Mu chwałę i przygotować miejsce dla wierzących w Niego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, które kończy okres wielkanocny w Kościele. Od jutra do soboty codziennie tzw. Septenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, włączymy ją do modlitw podczas majówek, na które wszystkich zapraszam, zwłaszcza dzieci i młodzież.

W środę nabożeństwo różańcowe o 17.30 o otwarcie naszych serc i umysłów na działanie Ducha Świętego.

W piątek próba przed Bierzmowaniem po Mszy świętej dla uczniów klas VIII i I szkół średnich.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień proszę o tę posługę kolejne rodziny: Tkacz | Piątek, | Mastek | Trojan | Mastek, Mastek | Owca | Adamczyk.

Zachęcam do czytania naszej prasy. W Gościu Niedzielnym tekst o nowym błogosławionym, wczoraj beatyfikowanym Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, który założył zgromadzenie Salwatorianów. Dlaczego to dobry patron na dzisiejsze czasy? Warto też poczytać o dramacie Indii, gdzie szaleje epidemia. Do nabycia także prasa misyjna, a dla dzieci Paciorek.