Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą 2 sierpnia 2020 roku

Od wczoraj rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym od wielu lat jesteśmy zachęcani do wstrzemięźliwości od alkoholu, by w ten sposób wesprzeć walczących z alkoholizmem, a także rodziny, których bliscy mają taki problem. Nasza ofiara może wiele wyprosić u Pana Boga, przemienić ludzkie serca i pomóc wyjść z nałogu.

Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni warunki, to znaczy: przyjmie Komunię św., odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

Po Mszach świętych dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 8.00 zmianka różańcowa. W środę zapraszam na nabożeństwo różańcowe. Pomodlimy się o ustanie epidemii w naszej ojczyźnie i w świecie.

W pierwszy czwartek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 16.30. Podczas Mszy Świętej i nabożeństwa będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca poranna Msza święta o godz. 7.00 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii i kościoła. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. połączona z nabożeństwem do NSPJ.

6 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły o zapisach i wytycznych na plakacie w gablotce. Zapisy osobiście w Skawinie do 5 sierpnia. Bóg zapłać wszystkim, którzy oddali złom elektroniczny na pomoc misjom.

Bóg zapłać za złożone ofiary podczas poświęcenia pojazdów w ubiegłą sobotę i niedzielę, przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Bóg zapłać za hojną ofiarę na spłacenie chodników wokół kościoła, zostanie przekazana w całości firmie od kostki.

Dziękuję tym rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół i złożyły ofiarę na potrzeby parafii. Za tydzień proszę o tę posługę kolejne rodziny: Cyran | Gruca | Jarzynka | Idziak | Brzyszczyk | Zaborowska | Filipiec | Goczał, Goczał

Bóg zapłać młodej parze z dnia wczorajszego za udekorowanie kościoła.

Dzisiaj do nabycia Gość Niedzielny, a w nim m. in. w cyklu Nie ma jak u mamy – sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Polecam także dobry tekst o różnicy między nieważnością, a nierozerwalnością małżeństwa. Dla dzieci jeszcze jest wakacyjny numer Paciorka.