Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 18.10.2020 roku

Oto ja, poślij mnie” to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, która dzisiaj rozpoczyna Tydzień misyjny. Podczas Mszy  świętych i nabożeństw różańcowych Matce Bożej będziemy zawierzali misje i misjonarzy, zwłaszcza tych, którzy odwiedzali naszą parafię i prosili nas o modlitwę. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 a w sobotę o 8.00.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na wsparcie dzieł misyjnych Kościoła.

W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, wypraszajmy potrzebne łaski dla nas za Jego wstawiennictwem.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Dla nas to będzie także okazja do dziękczynienia za naszą świątynię, mimo że nie jest ona jeszcze konsekrowana. W tym dniu składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

Na wypominki roczne i jednorazowe (listopadowe) przyjmujemy codziennie po Mszach świętych w zakrystii. Zadbajmy nie tylko o groby naszych bliskich w tych dniach, ale także pamiętajmy o modlitwie za spokój ich dusz i zbawienie.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę w Dniu Papieskim do puszek. Zebraliśmy 1520 zł. i ta kwota została przekazana na pomoc dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół, ofiarowały kwiaty i złożyły ofiarę na środki czystości. Za tydzień proszę o tę posługę kolejne rodziny: Trojan | Poprawa | Madej, Tyrała | Bańdo, Bańdo | Urbaniec | Fryc, Kurpan | Trojan | Urbaniec, Kościół kwiatami udekoruje młoda para.

Zachęcam do lektury naszej prasy. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam artykuł o komunii świętej – do ust czy na rękę? Mamy nieraz ten dylemat, może artykuł nam podpowie jak godnie przyjmować Pana Jezusa? Możemy też nabyć prasę misyjną i Paciorek. Rozwiązania naszych zagadek na kuponie z gazetki można oddać jeszcze tylko w tym tygodniu do soboty.

Ponieważ nasz powiat jest obecnie w czerwonej strefie przypominam, że wg przepisów w kościołach może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. W naszym kościele to około 50 osób. Do komunii świętej podchodzą najpierw osoby przyjmujące na rękę, a po odczekaniu pozostali. Przypominam, że transmitujemy niedzielną Mszę świętą o godz. 8.00.