Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 8.12.2019

Trwa Adwent – czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa. Zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci na roraty codziennie o godz. 18.00, w sobotę o 8.00. Zachęcam do codziennych dobrych uczynków i postanowień na ten czas.

Dzisiaj dzień odpustu w Liszkach ku czci św. Mikołaja.  Ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Dzieciom klas III o 11.00 poświęcę medaliki. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców.

W środę zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 17.30. Pomodlimy się za  Kościół prześladowany w różnych częściach świata, zwłaszcza na Wschodzie.

Obok chrzcielnicy możemy nabyć świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii możemy zakupić nasze parafialne opłatki.

Jedną z form przygotowania do świąt jest spowiedź adwentowa. Już dzisiaj informuję, że w naszej parafii spowiedź będzie w przyszłą piątek 20.12 w godz. od 8.00 do 11.00 i od 15.00 do 18.00 Przerwy w spowiedzi będą od 9.30 do 10.15 i od 16.30 do 17.00. Ułóżmy tak nasze plany, by skorzystać z tego sakramentu na święta.

W dniu spowiedzi od 10.30 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, proszę zgłaszać bliskich w zakrystii, lub panom szafarzom przy odwiedzinach.

6 stycznia jak co roku tradycyjnie wyruszą grupy kolędników misyjnych w naszej parafii, już teraz o tym mówię, by pomyśleć nad strojem i zarezerwować czas na kolędowanie. Chętnych rodziców do pomocy w przejściu kolędników przez naszą parafię proszę o zgłaszanie się w zakrystii.

Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie wczoraj kościoła, ofiarowane kwiaty i za złożoną ofiarę. Za tydzień w sobotę proszę o tę posługę kolejne rodziny:

Piekara | Krzemyk, Krzemyk  | Wąsik, Gniewek  | Muła  | Trojan  | Augustynek.

Zachęcam do czytania naszej prasy. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam historię domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto we Włoszech. I drugi ciekawy artykuł z historii – co się stało ze złotem wywiezionym z Polski we wrześniu 1939 roku? Możemy także nabyć Źródło, prasę misyjną i Paciorek dla dzieci. Na stoliku są wyłożone w kopertach ulotki o formach leczenia niepłodności. Może nie my sami, ale komuś można podpowiedzieć, podać informację gdy są takie problemy.

Mamy już praktycznie komplet choinek na święta – już dzisiaj dziękuję za szybki odzew.

W minionym tygodniu spośród nas do wieczności odeszli śp. Jan Hajduga i Tadeusz Zelech. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu…