Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą 13.10.2019

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Polsce jako XIX dzień papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Ofiary składane do puszek przed kościołem są wsparciem finansowym dla młodych ludzi z całej Polski, głównie z rodzin wielodzietnych i ubogich na ich wykształcenie i rozwój. Codziennie Matce Bożej zawierzamy nasze intencje podczas nabożeństw różańcowych, na które zapraszam na godz. 17.30. a w sobotę o godz. 8.00. W kancelarii i zakrystii przyjmuję na wypominki roczne i jednorazowe. Na kartkach proszę zaznaczać godzinę modlitw. Odwiedzajmy groby naszych bliskich, zadbajmy o ich wystrój i czystość na Wszystkich Świętych.

W poniedziałek Dzień Nauczyciela. W modlitwie różańcowej Panu Bogu zawierzymy wszystkich nauczycieli i dyrekcje naszych szkół.

16 października będziemy przeżywać 41 rocznicę wyboru papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Różaniec w środę ofiarujemy Matce Bożej jako dziękczynienie za pontyfikat Ojca świętego  i wszelkie dobro, które się dokonało w Polsce i świecie dzięki największemu z Polaków.

W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych będzie zbierana składka na ogrzewanie naszego kościoła.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj posprzątały nasz kościół, za kwiaty i złożoną ofiarę. Za tydzień proszę o tę posługę kolejne rodziny: Poprawa | Kłaput, Tomczyk | Miś | Oleksy | Hajduga | Hyla, Strączek | Miś, Gibek,

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w przyszłą niedzielę  będą sprzedawać znicze po Mszach Świętych przed kościołem.

Zachęcam do lektury naszej prasy. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przybliżenie postaci jezuity – o. Marka Rupnika, twórcy wielu religijnych mozaik, m.in. możemy je podziwiać w Centrum Jana Pawła II. Ciekawym tematem może też okazać się dla wielu artykuł: jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne? Możemy dzisiaj także nabyć Źródło, prasę misyjną i Paciorek.

Ksiądz dziekan i wójt naszej gminy zapraszają dzisiaj na ostatnie nabożeństwo fatimskie w Liszkach o godz. 19.00.  W czasie Mszy świętej Wójt i radni zawierzą naszą gminę, wszystkich mieszkańców opiece Matki Bożej, w specjalnym akcie oddania.

Dzisiaj wybory do sejmu i senatu, zachęcam wszystkich do udziału w wyborach, by spełnić tę powinność względem naszej Ojczyzny.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy         śp. Annę Miś, polećmy ją miłosierdziu Bożemu…