Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 19 maja 2019

Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do miłości wzajemnej. To znak rozpoznawczy Jego uczniów. W świecie rozdartym podziałami chrześcijanie mają ukazywać swym życiem drogę miłości i wzajemnego szacunku.

W tym tygodniu zapraszam na nabożeństwa majowe. Zachęcam by dorośli zabierali do kościoła dzieci czy wnuki, bo niewiele młodych uczestniczy w majówkach, a warto uczyć młode pokolenie pobożności maryjnej. Matka Boża prowadzi nas zawsze do swego Syna. Maryi zawierzajmy więc nasze plany, rodziny i wszelkie trudne sprawy. We wtorek Msza święta rano o 7.00, w środę nabożeństwo majowe łączymy z różańcem o 17.30. Pomodlimy się o dobrą pogodę, obfite zbiory i za rolników.

W piątek po Mszy świętej zapraszam uczniów klas VIII i III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, wypraszając dla Nich opiekę Matki Bożej, a dla zmarłych radość nieba.

Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj sprzątały nasz kościół i za złożoną ofiarę na środki czystości. Za tydzień proszę o tę posługę kolejne rodziny z naszej wspólnoty: Poprawa | Miś | Miś | Miś | Cyran | Jarzynka.

Bóg zapłać młodej parze z soboty za ofiarowane dekoracje i piękne kwiaty do kościoła.

Zachęcam do czytania naszej prasy. W Gościu Niedzielnym próba odpowiedzi na trudne pytanie: po co Bogu człowiek? Przez człowieka naraził się na szyderstwa i ukrzyżowanie… Warto też przybliżyć sobie postać Jeana Vanier, założyciela ruchu Arka, który ma na celu pomoc osobom umysłowo niepełnosprawnym. Jean Vanier zmarł 7 maja tego roku. Jego życie pokazuje, jak wiele może zrobić jeden człowiek… Do nabycia także Źródło, prasa misyjna i Paciorek dla dzieci.